Tayt Çeşitleri Nelerdir?

Günlük giyimin vazgeçilmezlerinden olan taytlar, kadınlar arasında yükselen bir trend haline geldi. Rahat ve esnek yapısından dolayı taytlar, pantolonlara göre daha çok tercih edililiyor. Artık her türlü zevke uygun tayt model kolaylıkla bulunabilmekte. Darpaça olarak tayt çeşitlerini ayrıntılı bir şekilde sizin için inceledik. Böylece kendi zevkinize uygun taytı rahatlıkla seçebileceksiniz. Taytların başlıca gruplandırılması şu şekildedir:

Kumaş Tiplerine Göre Taytlar

Deri Tayt : Hammadde olarak üretiminde deri kullanılan tayt modelleridir. Bazı taytlar tamamen deriden oluşurken, bazı taytlarda belirli kısımlar deriden üretilmektedir.

Kadife Tayt : Hammadde olarak üretiminde kadife kullanılan tayt modelleridir. Bazı taytlar tamamen kadife oluşurken, bazı taytlarda belirli kısımlar kadifeden üretilmektedir.

Süet Tayt : Hammadde olarak üretiminde süet kullanılan tayt modelleridir. Bazı taytlarda belirli kısımlar süetten üretilmektedir.

Uzunluk-Kısalıklarına Göre Taytlar

Uzun Tayt : Ayakkabıya kadar uzanan en uzun tayt modelidir.

Bilekte Tayt : Ayak bileklerine kadar uzanan tayt modelidir.

Kısa Tayt : Ayak bileklerinin üst kısmına kadar uzanan tayt modelidir.

Kapri Tayt : Diz kapağının hemen altına kadar uzanan tayt modelidir, diz altı tayt olarak da bilinir.

Şort Tayt : Şort görünümünde olan taytlardır.

Desenli Taytlar

Adından da anlaşıldığı gibi deseni olan taytlardır. Desenli tayt modelleri baskı yapılarak oluşturulabileceği gibi özel işlemelerle de oluşturulabilmektedir.

Ekstra Detaylar

Taytlar normalde düz olarak üretilir, üzerinde ekstra bir detay bulunmaz. Fakat tayt üzerindeki cep, fermuar, taş gibi ekstra olarak dahil edilen detaylar bulunmaktadır. Örneğin paçasında fermuar bulunan taytlar “paçası fermuar detaylı tayt” olarak tanımlanır.

Bu listeye eklenmesi gereken daha fazla tayt çeşidi bulunsa da bunlar en çok tercih edilenleridir. Sizin en çok sevdiğiniz tayt çeşidi bunlardan hangisi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir