Deri Tayt Modelleri ve Kombini

Tayt çeşitleri arasında yerini alan deri taytların kombinlerini yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Hatta çoğu bayanlar günlük yaşantılarında deri tayt kullanırken epey bir zorluk çekmeye de başlarlar. Spor, salaş ya da şık parçaları tercih eden bayanlar sevdikleri parçalarla da en güzel şekilde kombin yapmaya başlayarak son derece güzel görünme şansına da sahip olabilirler. Deri taytlar üstelik hem ilkbaharda hem sonbaharda gönül rahatlığıyla kullanılabilecek en önemli parçaların da arasında yer almaktadır. Eğer ki gün içerisinde daha çok spor bir görünüm ortaya koymak istiyorsanız o zaman ise Deri taytları kot yeleklerle kombinleyip spor bir tarzı da ortaya koyabilme başarısını göstermiş olacaksınız.

Günlük Deri Tayt Kombinleri Yapma

Deri taytınızı günlük giyecekseniz fazla abiye görüntüden uzak kalmalı ve daha çok spor durmaya gayret göstermeniz de gerekmektedir. Deri tayt üstüne açık ve sade renklerden oluşan tişört giymeniz bile gündüz için ideal bir kombin olacak ve sizlere spor bir görünüm kazandırmaya başlayacaktır.

Siyah Deri Tayt ve Salaş Kazaklar

Özellikle son dönem de bayanların en çok yaptığı kombin alternatiflerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Siyah deri tayt üzerine yünden kahverengi, sütlü kahve gibi renklere sahip olan kazaklar giymeniz tarz bir görünüm içerisine başarıyla girebilmenize de en iyi çözüm yolu olmaya da başlayacaktır.

Deri Taytla Siyah Ceket

Her bayan mutlaka havalı görünmek ister. Görüntünüzü daha da fazla iddialı gösterecek ve sizleri rock görüntüye büründürecek olan deri tayt üzerine giyeceğiniz deri ceketler en iyi kombin seçenekleri içerisinde yer alıyor. Üstelik gündüz bu kombini tercih edebileceğiniz gibi gece de tercih edebilirsiniz. Üstelik daha çok dışarı da gündüz dolaşmak için ortaya bir kombin çıkarmak istiyorum diyen kişiler için ise üst tarafına mutlaka spor ceketler tercih edilmelidir. Her yaşa uygun bir şekilde tercih edebileceğiniz bu tür kombinlerle de oldukça güzel görünmeniz mümkün olmaya başlayacaktır.

Desenli Deri Taytla Yazlık Kombin Yapma

Deri taytınız desenliyse o zaman sade hiçbir deseni bulunmayan düz tişörtler tercih edilebilir.

Elbise Altına Giyilebilen Tayt Modelleri

Bayanlar her daim günlük yaşantılarında tüm gözlerin kendi üzerlerine çevrilmesini isterler. Çünkü her bayan kendilerine biraz daha fazla özgüven duyabilmek adına görsel yönden güzel görünmeleri onları hem biyolojik açıdan hem de psikolojik açıdan mutlu olmalarını sağlamaya yardımcı olacakları konuların başında yer alıyor. Günümüzde bayanların bir numaralı tercih parçaları arasında yer alan taytlar artık elbise altlarında da çok hoş durmaya başlıyor. Fakat hemen hemen her taytı elbise altında denemeniz yanlış bir yol olmakla birlikte ne yazık ki ister istemez göze kötü görünecek sonuçlarında çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Bu nedenle mutlaka Elbise Altına Giyilebilen Tayt Modelleri konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Elbise Altına giyebileceğiniz tayt modelleri arasında ince özelliğe sahip olan çorap özelliği taşıyan taytların tercih edilmesine de mümkün olduğunca dikkat etmeye başlayın. Aynı zamanda ince dantel detaylı taytlarda elbise ile oldukça güzel bir ikili uyum yaratmakta ve bayanların olduğundan daha güzel görünmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Genelde bayanların en sık yapmış olduğu hatalardan birisi de elbise altlarına desenli taytlar giymeleridir. Bu tür taytları tercih etmeniz daha karma karışık bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacak ve sizleri de zora sokacaktır. Bu nedenle eğer ki elbise giymeyi düşünüyor ve altına nasıl bir tayt tercih etmeliyim diyorsanız o zaman ilk iş olarak ise daha sade ve düz taytları tercih etmeniz de sizin için son derece önemli olacak konuların arasında da yer almaktadır.

Aslında her bayan birkaç dikkat püf noktaları ile hem seksi hem de son derece güzel görünebilir. Bu sebeple seçeceğiniz parça ve kombinlemelerinize de dikkat etmeniz gerekir. Yapacağınız herhangi bir hata ister istemez sizleri gülünç bir duruma düşüreceğini de unutmamanız gerekir. Elbise altına tercih edeceğiniz tayt modellerinde taytın çok kalın olmamasına da mutlaka dikkat etmeli ve daha çok ince tayt modellerini tercih etmeniz de gerekmektedir. Bu sayede hem fit görünecek hem de istediğiniz şıklığa da kavuşmuş olacaksınız diyebiliriz.

Hangi Tayt Neyle Kombinlenir?

Çok rahat bir kıyafet olduğundan dolayı hanımların ilgi odağı arasında yer alan taytların kombinleme işi de kimi zaman bayanlara zor gelebiliyor. Aslında taytlar her ne kadar bayanlara kolaylık sağlayan bir parça olsa da aynı etkiyi kombin sırasında da sizlere yapıyor. Taytlar genelde şık ve bir ekonomik parçalar olurken çoğu bayan kombinleme sırasında bir takım hatalarda yapıyor. Üstelik yapılan bu hatalarda ister istemez vücudun görünmemesi istenen hatların meydana çıkmasına sebep oluyor. Özellikli kilolu bayanlar tayt giyerken daha çok dikkatli olmaları da gerekir. Hangi Tayt Neyle Kombinlenir? Diyen pek çok bayan artık bu soruların cevabını da bir an önce arama isteği içerisinde de oluyor.

Tayt en güzel bootie botlarla ve uzun çizmelerle yakıştığından dolayı doğal olarak kıyafetinizi de bu gibi parçalara uyum sağlayacak seviyeye getirmeniz de fayda olacaktır. Desenli bir tayt seven ya da reel yaşantısında giymeyi düşünen bir bayan üzerine yeniden hareketli bir parça seçmesi karma karışık görünmeye de neden olacaktır. Bu sebeple daha çok düz renkte üstlerle kombinlenirse daha şık bir görünüm içerisine girebilmeniz de sanıldığı kadar zor bir durum olmayacaktır. Ben deri tayt giymek istiyorum, deri tayları nasıl kombinlemem gerekiyor diyen moda düşkünleri bayanlar için ise mutlaka deri taytların kot gömleklerle, ekoselerle, penyelerle, düz renkte trikolarla kombinlenmesine de dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede görsel yönden şık olduğunuz kadar tarz bir kadın imajını da yeniden ortaya çıkarabilmeniz sizin için hiçte zor olmayacaktır.

Bohem tarz, spor ve klasik gibi farklı zevklere özel olarak çeşitleri bulunan taytları bundan sonra yapacağınız en doğru kombinlerle eşleştirerek şık olmayı başarabilirsiniz. Yaz mevsiminde daha çok taytlarınızı salaş penyeler ve şifon bluzları kullanarak tercih etmeniz daha doğru bir yol olacaktır. Kış mevsiminde ise tayt tutkunlarının uzun trikolarla, triko elbise ve deri ceketlerle kombin yapması gerekiyor. Taytların kombinlenmesi aslında sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte eğer ki doğru parçalar seçilirse şıklık yeniden ortaya çıkabilecek duruma gelecektir.

Spor Tayt Modelleri ve Kombini

Günümüzde bayanlar sürekli klasik görünmek istemezler. Rahatlığını dışa vurabilmek için de artık her kadın spor kıyafetleri giyimeyi daha fazla isterler. Bu sebeple yeni sezonda da farklı spor taytlar piyasaya sürülmekte ve bayanları yeniden hoş bir görünüm altına sürüklemektedir.

Kapşonlu Kazaklar ve Spor Taytlar

Fit görünmek için spora giden bayanlar için artık en önemli detaylardan birisi de spor görünmektir. Artık bu isteğinizin de en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı olan spor taytlarla kombinlerinizi yapabilirsiniz. Her ne kadar spor bir görünüm içerisine girseniz de şıklığınızdan taviz vermemiş spor görüntüyle de tarz olmayı başarabilmiş biri olacaksınız.

Spor Gömlekle Tayt Kombinleri

Taytlarla aslında ne yapılırsa yapılsın çok abes kaçacak bir görüntü olmayacak tam tersine aradığınız şıklığı da yeniden ortaya gönül rahatlığı ile çıkarmaya da başlayacaksınız. Özellikle taytlarla uyum yapabileceğiniz pek çok özel tasarıma sahip olan spor gömlekler bulunuyor. Bu gömleklerle taytlarınızı sizlerde kombinlemeye başlayarak son derece spor ve bir o kadar da şık olabilirsiniz. Aynı zamanda bu sezonda bayanların en çok tercih ettiği ve moda akımı içerisine giren spor taytların desenli olanlarına çok fazla ilgi duyulmaktadır.

İki renkli ve geometrik desenli taytlarla spora gidebilir ve istediğiniz görsel güzelliği de yeni baştan açığa çıkarabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Her kadın artık çağımız da her ne kadar spor olsa bile her daim şıklığından asla ödün vermek istemez. Sizlerde taytlarla en klas parçaları bir araya getirip sihirli dokunuşlar yaparak da son derece şık bir görünüme de bürünme şansına sahip olacaksınız. Spor Tayt Modelleri arasında şu ara kadınlar arasında oldukça fenomenleşen tasarımların içerisinde baskılı yazılı taytlar çok moda olarak kullanılmaya başlandığını da söylemek isteriz. Hem kısa body modelleri ile hem de uzun tuniklerle de spor taytlarınızın kombinleme işlemlerini de gönül rahatlığı ile yapabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Bu sayede artık tarz ve güzel görünmek için çok fazla uğraşmanıza gerek kalmadan istediğinize kavuşabilme şansına sahip olacaksınız.

Taytlarla Yapabileceğiniz Kombinler

Son dönemde bayanlar arasında oldukça popüler parçalardan birisi olan taytlarla uyumlu bir kombin yaparak son derece stil bir görünüme dönüşebilirsiniz. Özellikle daha ağırlıklı olarak taytlarda siyah renkler kullanılsa da renkli tayt modellerle de kombinlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilir ve oldukça da şık görünebilirsiniz. Taytlarla Yapabileceğiniz Kombinler şu şekilde sıralanabilir,

Yarasa Kollu Tuniklerle Tayt Uyumu

Yarasa kollu tuniklerin altında daha spor özelliğe sahip olan siyah tunikler tercih edilebilir. Üzerinizi daha hareketli renklerle canlı tutarken taytı daha sade tutmaya da dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede son derece hoş görünecek ve güzel bir hava yakalamış olacaksınız. Bunun tam aksine renkli ve desenli taytları da tercih edebilirsiniz. Fakat altınızı olduğu kadar üstünüzü de hareketli tutmak göz karmaşıklığının yaşanmasına neden olacaktır. Bu sebeple daha sade özelliğe sahip olan modellerin tercih edilmesi gerekir.

Uzun ceket, Yarım Body ve Tayt Uyumu

Moda akımı ülkemizde her sene farklılaşırken kısa bodyler artık oldukça moda oldu. Renkli kısa body üzerine uzun tarz bir ceket, çizme ve renkli taytlarla harika bir görünüm içerisine girebilirsiniz. Aslında bakıldığında taytlar hemen hemen her bir tarza rahatlıkla uyum sağlayabilen parçalar arasında yer aldığından dolayı da sizleri hiçbir şekilde zorlamayacaktır. Tam tersine taytlarla kolay kombin yapabilirsiniz.

Deri Tayt Kombinleri Yapın

Son derece iddialı bir parça olarak ön plana çıkan deri taytlar bayanlara ayrı bir hava katıyor. Tarz görünmek isteyen bayanların son dönem de en çok yöneldiği modeller arasında yer alan siyah ve cep işlemeli taytların üzerine sade, kısa bodyler giyerek üzerinize deri çeketle ikili bir kombin yaratabilirsiniz. Daha çok deri taytların üst bölümüne yakışacak renkler arasında fıstık yeşili, krem, kırmızı gibi renk tonlamaları yakıştığından dolayı üst kıyafetinizi bu tür renklerle uyumlu olan parçalardan da tercih edebilirsiniz.

Kot Gömlek ve Tayt Kombin

Kot gömlekler yaz kış demeden bayanların en favori ürünlerinin başında yer alıyor. Kot gömleklerden asla vazgeçmem diyen bayanlar için mutlaka renkli taytlarla yapabileceğiniz kombinler bulunuyor. Üstünüzü açık kot gömleklerle daha feminen tutarken alt bölümde daha renkli ve sade taytları kullanabilirsiniz.

Tayt Üzerine Ne Giyilir?

Kadınların güzel giyinmek için çok fazla seçenekleri vardır. Bunlardan biri de taytlardır. Taytlar hem rahat hem şık giyimi bir arada sunar ve kadınlar tarafından çok tercih edilir. Bu noktada taytların üzerine ne giyileceği ve nasıl kombinleneceği de önemlidir. Sizler için hazırladığımız kombin önerileri Darpaca ‘da.

Uzun Gömlekler İle

Tayt üzerine taytın en iyi tamamlayıcısı olan uzun şifon gömlekler tercih edilir. Özellikle deri taytlar üzerine bu gömlekleri tercih ederseniz ortaya güzel bir sonuç çıkarabilirsiniz.

Tunikler İle

Tayt üzerine tunik seçimine ek olarak belinize bir kemer ile şık bir kombin yapılabilir. Bu seçimi sivri burun topuklu ayakkabıyla tamamladığınızda şık bir kombin elde etmiş olursunuz.

Sweatler ile

Spor-cool kombinler için çok uzun olmayan gömlekler ve sweatler giyilebilir. Çok uzun olmayan spor gömlekleri bele bağlama modası hala revaçta. Bu tercihle de tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ceketler İle

Ceket tayt kombinlerinde dikkat edilmesi gereken nokta giyilecek ceketin türüne göre kullanacağınız ayakkabı ve aksesuar farklılıklarıdır. Çok fazla tercih edilen blazer ceket stiletto ayakkabı ile çok şık dururken kullanacağınız kot ceket altına tercihiniz spor bir ayakkabı olmalıdır.

Düz sade tişörtler ile

Tayt denildiğinde aklınıza hemen düz taytlar gelmesin. Birbirinden farklı desenli taytlar üzerine basic tişörtlerle tamamlama yapıldığında çok hoş görünecektir.

Hırka ve kazak ile

 Kış aylarında kalın taytlar üzerine uzun hırka ve trendliğini koruyan salaş kazaklarla ideal bir kombin kaçınılmaz olur. Uzun çizme ile tamamlanan bu kombin eminiz ki kış ayında herkesin favori kombini olacak.

Tayt çeşidi arttıkça üzerimize giyeceğimizi çok dert etmemize gerek kalmıyor. İşte darpaça birbirinden harika modelleri ve birçok çeşitleriyle karşınızda. Sizin en favori kombininiz hangisi? J

Tayt Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir? – İpuçları & Kombinler

Tayt Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir

Tayt giymeyi seviyorsunuz, farklı kombinler oluşturmak da sizin için ayrı bir zevk. Sıradanlıktan hoşlanmıyorsunuz, sürekli bir değişim olsun istiyorsunuz. Tayt altına giyilecek ayakkabılar nasıl olmalı, hangi ayakkabıyla nasıl tayt giyilir merak ediyorsunuz. Darpaça olarak en uygun tayt&ayakkabı kombinlerini sizin için sıraladık.

Farklı tayt modelleri renk ve model çeşitlilikleri her türlü ayakkabınız ile rahatlıkla kombin yapmanıza olanak sağlar. Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var.

Tayt & Ayakkabı Kombini İpuçları

  • Taytın üzerine giyeceğiniz bluz, gömlek, tişört ya da kazağın rengi ile ayakkabının rengini kombinleyebilirsiniz. Aynı renkleri tercih etmeniz gerekmiyor, yakın renkleri de tercih edebilirsiniz.
  • Taytın rengi ile ayakkabının rengini kombinleyebilirsiniz. Harika duracaktır!
  • Ayakkabınızın renk tercihinde koyu renklerden yana seçim yapmışsanız, tayt ile üst giyiminizin rengini de kombinleyebilirsiniz.
  • Son olarak üst giyim, tayt ve ayakkabı seçiminde aynı renkleri tercih edebilirsiniz.

Tayt & Babet Kombini

Belki de babetler tayt altına tercih edilen ayakkabılardır. Babetlerin üstüne her türlü tayt giyme özgürlüğünüz var, kısalığını ya da uzunluğunu önemsemeden her türlü taytı giyebilirsiniz. Kısa tayt, bilekte tayt, kapri tayt, diz altı tayt, tayt şort ya da uzun tayt dilediğinizi tercih edebilirisiniz. Sadece renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Tayt & Topuklu Ayakkabı Kombini

Topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız bu kombin tam size göre. Sadece dikkat etmeniz gereken taytın uzunluğu. Taytın kısa olmamasına özen gösterin. Topuklu ayakkabıya kadar uzanan taytları tercih edin. Biraz kısa olsun istiyorsanız, bilekte tayt modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle deri tayt sevenlerdenseniz stiletto ayakkabı ile deri tayt kombinini deneyebilirsiniz.

Tayt & Çizme Kombini

Kışın da esneklik ve rahatlık istiyorsanız tayt giyebilirsiniz. Kışlık tayt modelleri arasından yapacağınız seçimi her türlü çizme ile kombinleyebilirsiniz. Yazlık kısa taytlar ile kombin denemeye dikkat edin.

Tayt & Spor Ayakkabı Kombini

Sportif görünmek istiyorsanız ya da spor yapmak istiyorsanız spor tayt ile spor ayakkabı kombinini deneyebilirsiniz. Sadece spor taytlar ile sınırlı kalmadan her türlü tayt tercih edebilirsiniz.

Siz de kendi tayt & ayakkabı kombininizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Beğenilen kombin fikriniz konuya eklenecektir.